logo-gdp

Plánovaná výstava:

Jan Picka

Milí přátelé,

srdečně vás zveme do galerie Duhová paleta na výstavu fotografií Mystic um plzeňského rodáka Jana Picky. Informace o výstavě a autorovi zobrazíte rozkliknutím "Číst dál".
Vernisáž výstavy bude probíhat 4. 10. 2017 v 17.00.

V rámci hudebních večerů vystoupí 18. 10. 2017 v 17.00 pěvecká třída Štěpánky Steinové.

Těšíme se na vás.

Jan Picka

Mystic um

Jan Picka (nar. 1953), rodák z Plzně, se věnuje výtvarné fotografii intenzivně od roku 2011, kdy také absolvoval několik kurzů a hlavně, stejně jako mnoho amatérů, postupně přechází od klasické analogové fotografie k digitálnímu zpracování. Od roku 2011 se věnuje převážně výtvarné fotografii, kdy navazuje na fotografování ze sedmdesátých a osmdesátých let. Tehdy fotografoval zejména s kinofilmovými fotoaparáty značky Zenit a Practica, byl členem Svazu československých fotografů.

V roce 2011 začínal s digitální zrcadlovkou Olympus, nyní fotografuje převážně se zrcadlovkou Nikon. První tematicky zpracovaná výstava se jmenovala Život stromů. Byla uvedena v roce 2012 v plzeňském regionu: Přešticích, Tachově, Stříbře a Plzni. Následovaly výstavy Spectrum a Fotografia (2013), kde se jíž objevily některé náměty pozdějších výstav Mystic. V roce 2014 byla uvedena v galerii stříbrského muzea společná výstava rodáka malíře Jana Rybeckého a fotografa Jana Picky pod názvem DuoJanel. Malířské a fotografické pojetí přírodní tématiky vytvořilo originální spojení, které bylo návštěvníky velmi oceněno.

Další výstava již nesla název Mystic. Byla prezentována v průběhu roku 201 v Plzni a posléze v Přešticích a ve středočeském Berouně. Následující rok vystavoval Jan Picka své fotografie ve stříbrské galerii spolu s díly nevidomé sochařky Mariany Machalové. Výstava s názvem Mystic nabídla další zajímavou vazbu tentokrát sochařské tvorby a fotografie. Další výstavy nesou název Romantic a jsou prezentovány v Plzni, Berouně, Stříbře a Tachově. V roce 2016 autor vystavuje v Plzni a Tachově svoji portrétní fotografickou tvorbu s názevem Portréty.

Výstava Mystic um je jakousi nadstavbou či spíše pokračováním námětů s duchovní tematikou a bude poprvé vystavena v galerii Duhová paleta v Karlových Varech.

nová mobilní aplikace Bakaláři

Certifikát SCIO