uvod ho 772

Taneční obor

Taneční obor ZUŠ nabízí žákům tvůrčí výuku v oblasti současných tanečních technik a souvisejících oblastí jako je umění hudební, dramatické a výtvarné.

Výuka je zaměřena na scénický neboli výrazový tanec, který je pozoruhodný tím, že tanečník svým pohybem vypráví, sděluje divákům určitý příběh, děj, myšlenku, pocit nebo náladu.
Je založen především na výrazu tanečníka, na myšlence a na představivosti nejen choreografa, ale hlavně i diváka.

Tato forma tance je většinou stavěna pro jevištní prostor divadla, kde tanečníci využívají nejen celistvost prostoru, ale hlavně světelné možnosti, které danou choreografii ještě více umocní. Proto práce v hodinách taneční výchovy, podpořená vlastní tvořivostí každého žáka, směřuje k rozvoji dětské osobnosti, individuality a talentu. Úkolem pedagoga tanečního oboru je vyučovat tanci jako zážitku, který se stává součástí životní filozofie a životního stylu. Nedílnou součástí vzdělávání žáků v tanečním oboru je výuka podpořená hudebním pedagogem - korepetitorem, který se aktivně podílí na taneční výuce.

Výsledky své práce prezentují žáci tanečního oboru rodičům i veřejnosti na vystoupeních a koncertech v Městském divadle Karlovy Vary a v malém i velkém sále Thermalu.
Každoročně také reprezentují školu nejen na krajských, ale i na celostátních přehlídkách scénického tance.

Pedagogové:

| PO - 11:00 - 19:15 hod., ÚT - 12:30 - 18:45 hod., ST - 09:00 - 11:00 hod., ČT - 16:45 - 19:00 hod.

Markéta Odvodyová | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | 774 495 465 | Šmeralova 40 - taneční sál |  PO, ÚT, ST PÁ taneční sál

Lenka Sušaninová | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | 608 155 946 | Šmeralova 40 - taneční sál | PO, ÚT, ST, PÁ

RNDr. Pavla Šemberová | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | 776 161 318 | Šmeralova 40 | PO 10.55-13.15 taneční sál, 15.00-18.15 tělocvična, ÚT 15-17.15, ST 16-18.15 tělocvična

PÁ 10.55-13.15 taneční sál