Soutěžní přehlídka tanečního oboru ZUŠ 2022

2. Program
  3. Brožura
  4. Výsledky

V letošním školním roce se Ústřední kolo soutěžní přehlídky TO ZUŠ (3. – 5. června 2022) stalo po čtyřech letech velkou událostí tohoto oboru.

Velkým setkáním té nejlepší pedagogické a taneční práce vybraných z jednotlivých krajů.
Ústřední kolo si kladlo za velkou prioritu právě vzájemné setkávání, inspirace, motivaci a poznání práce svých kolegů a jiných žáků napříč tanečními obory v republice.
Ústřední kolo z těchto důvodů bylo již jen přehlídkou na rozdíl od okresních a krajských kol.
Pedagogové měli možnost velké rozborové diskuse s porotci o jejich choreografické práci a připravenosti svých tanečníků.
Interpretačně v tanečních technikách byli tanečníci všichni (bez výjimky) na velmi vysoké úrovni, a to svědčí o kvalitní řemeslné a pedagogické kvalitě těchto učitelů. Ředitelé jejich škol můžou býti hrdi na jejich práci a žáci si zaslouží veliké poděkování a uznání.

Umělecká stránka choreografií, pro jejich tematickou pestrost, se nedá již ohodnotit bodováním či zařazením na nějaké umístění.
Z toho důvodu volíme slovní ocenění. Protože také umělecká kvalita byla velmi vysoká, porota udělila ocenění opravdu za výjimečnou kvalitu.
Ti, kteří tedy odjeli pouze s pamětním listem nemusí býti smutní. Byli úžasní a mohou býti na sebe, svou práci a své žáky pyšní.

Mgr. Zora Breczková, ústřední předsedkyně taneční sekce UR ZUŠ ČR

CKTOZUS letak