Kontakt:

Mgr. Petra Krajsová - výtvarný obor a galerie Duhová paleta

Kateřina Tvrdková | kancelář školy Šmeralova 15, podatelna, personalistka

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 353 447 021, +420 602 537 995

Otevírací doba:

PO - ČT 15 - 18 hod.

O galerii:

GALERIE DUHOVÁ PALETA

Sokolovská 35 , Karlovy Vary 360 05

Galerie Duhová paleta byla založena roku 1994. O vznik této galerie se zasloužili: Mgr. Jindřich Volf, Mgr. Valtr Beneš, Mgr. Milada Machková a Mgr. Hana Karbanová. Galerie sídlí v prostorách bývalé školní družiny.

Galerie slouží školám s výtvarným zaměřením, tedy primárně žákům a studentům výtvarných oborů, pedagogům výtvarných oborů a výtvarníkům profesionálům. Střídají se zde výstavy prací žáků ZŠ, ZUŠ, GYMNÁZIÍ, SUPŠ, SOŠ, pedagogických fakult, pedagogů výtvarných oborů atd.

V galerii se každý měsích konají i literární, hudební a divadelní večery, na kterých můžete shlédnout tvorbu žáků HO, LDO, DO ZUŠ a tvorbu dospělých profesionálů.

SVOU POEZII NEBO POVÍDKY PŘEČETLI NA SVÉM AUTORSKÉM ČTENÍ SPISOVATELÉ ZDENĚK ŠMÍD, NOVINÁŘ LEON HAVLÍČEK A ŠTĚPÁNKA BERGEROVÁ. SE SVOU POEZIÍ SE PŘEDSTAVILA BÁSNÍŘKA ALENKA VÁVROVÁ, JINDŘICH KONEČNÝ, BOHUNKA HLADEČKOVÁ A ŘADA DALŠÍ ZNÁMÝCH NEBO ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ A STUDENTŮ.

Dvě hlavní místnosti a spojovací chodba jsou obloženy kovralem okrové barvy, je tedy možné instalovat plošné ráce bez adjustace přímo na stěnu.

V horní části jsou všechny výstavní místnosti zakončeny kovovou lištou pro instalaci závěsného systému. Strop je pokryt latěmi - ty tvoří mřížku, na kterou je možné zavěsit 3D objekty.

K dispozici jsou v galerii rámy s plexiskly a závěsné kliprámy se skly:

100 x 70 cm - ...........................20ks ..............20ks

70 x 50 cm - ........................... 20ks...............20ks

50 x 40 cm - ...................................................10 ks

PRAKTIKÁBLY

potažené kovralem – k instalaci prostorových prací - 5 ks

bílé - 30ks

SKLA NA STOLY - 2 ks

/cca 90 x 90 cm/

PROSKLENÝ STOLEK NA OBJEKTY

/cca 15 cm/

prosklené skříně a vitríny se zámky

Videoprojektor + plátno.

Organizované návštěvy galerie v doprovodu ped. pracovníků lze předem domluvit v kanceláři školy i mimo ot.dobu od 8:00 – 15:00.

Kontakt:

Kateřina Tvrdková | kancelář školy Šmeralova 15, podatelna, personalistka

+420 353 447 021, +420 602 537 995

Mgr. Petra Krajsová - výtvarný obor a galerie Duhová paleta

VSTUPNÉ 10KČ ZA OSOBU VYBÍRÁ A VSTUPENKY ČI POTVRZENÍ VYDÁVÁ SPRÁVCE GALERIE. DĚTI DO 6 LET NEPLATÍ.

Dramaturgický plán galerie a koncepci výstav určuje ředitel školy ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary Mgr. Břetislav Svoboda a učitelé výtvarných oborů Mgr. Petra Krajsová, Mgr. Jitka Barochová a Mgr. Vladimír Hrebeňák.

Za galerii Duhová paleta Mgr. Petra Krajsová

Tags: