Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova 15

23.6.2004

Účinnost ode dne:

1.9.2004

Změny ve směrnici jsou prováděny formou  číslovaných písemných dodatků, které tvoří součást tohoto předpisu.

Úvodní ustanovení

1. Řád školní jídelny je součást organizačního řádu školy.

Všeobecná ustanovení

1.      Řád školní jídelny je soubor pravidel a opatření spojených s provozem místnosti školní jídelny určené ke stravování žáků a zaměstnanců školy.

2.      Školní jídelna je v provozu v pracovní dny od 11:30 do 14:00 hod. (poslední výdej ve 13:50 hodin)

3.      Dozor ve školní jídelně zajišťují pedagogičtí pracovníci školy, případně jiní zaměstnanci školy. Rozvrh dozorů je vyvěšen v jídelně.

4.      Dozírající pracovníci vydávají pokyny k zajištění kázně žáků, hygienických a kulturních stravovacích návyků. Dozírající pracovníci

a)     sledují způsob výdeje stravy, při opakovaných problémech s plynulostí výdeje stravy upozorní vedení školy, které s vedoucí stravovacího zařízení projedná nápravu,

b)     zamezují vstupu rodičů žáků do jídelny.

c)     sledují čistotu vydávaného nádobí, příborů, táců,

d)     regulují osvětlení a větrání,

e)     sledují odevzdávání nádobí strávníky – odkládají celé tácy. Roztřídění nádobí, seškrabávání zbytků jídel apod. provádí personál stravovacího zařízení,

5.      Běžný úklid během provozní doby zajišťují v jídelně pracovnice školní kuchyně, včetně stolů a podlahy znečištěných jídlem.

6.      Úklid po skončení provozní doby zajišťuje škola. Pokud je místnost školní jídelny použita k výukovým či jiným účelům, je nutno před výdejem stravy zajistit úklid.

7.      Vedoucí stravovacího zařízení vyvěšuje jídelníček ve školní jídelně, nejméně na 1 týden.

8.      Strávníkům je vydáván kompletní oběd včetně masa a příloh. Žáci nesmí být nuceni ke konzumaci celého vydaného jídla a vraceni k dojídání. Vydané jídlo je určeno ke konzumaci v jídelně, strávníci je neodnášejí z místnosti.