Ve výtvarném oboru usilujeme o to, aby žáci podle svých schopností získávali hlubší náhled na okolní svět a na sebe sama a dokázali ho výtvarně vyjádřit.

Vzdělávání ve výtvarném oboru rozvíjí výtvarné dispozice žáků -  vnímání, myšlení a vyjadřování, představivost, estetické cítění a tvořivost.

Žáci získávají vztah k materiálům, nástrojům a osvojují si základní výtvarné techniky, postupy a dovednosti. Poznávání výtvarného jazykase stává základem výtvarné komunikace.

Seznamují se s historií a vývojem výtvarného umění, uměleckou tvorbou v jednotlivých etapách vývoje a s využitím výtvarného jazyka v umělecké i mimoumělecké oblasti.

Nadaní žáci mohou své schopnosti a dovednosti rozvíjet dále v rozšířeném studiu, které je připravuje k talentovým zkouškám na střední a vysoké školy s výtvarným zaměřením.

Kontakty na pedagogy výtvarného oboru naleznete v sekci Kontakty.

mobilní aplikace je dočasně mimo provoz, použijte prosím webovou aplikaci (lze i přes mob. zařízení)