Dne 27. února 2014 byla pozvána ZŠ a ZUŠ  Karlovy Vary do švédského Katrineholmu. V tomto krásném městě jsme byli již několikrát, tento rok jsme tam ale poprvé letěli. Bez dotace od Města Karlovy Vary, za níž velice děkujeme, by nebylo možné zájezd uskutečnit. Tentokrát nemohl letět celý sbor, proto jsme vybrali pouze deset nejlepších zpěvaček, které měly za úkol reprezentovat naše město. Na slavnostním koncertě zpívaly nejen sborově, ale také s doprovodem švédského smyčcového orchestru. Největší čest pro nás byla možnost si zazpívat švédské písně s doprovodem samotného autora, švédského jazzmana Georga Riedla. Zájezd byl velice vydařený a úspěšný.

Mgr. Miroslava Lendělová