foto-z-akce

31. celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance Kutná Hora (16.- 18. 5. 2014)

Na letošní celostátní přehlídce se setkalo 18 dětských skupin scénického tance z celé ČR , které se představily ve dvou programových blocích, složených z 20-ti choreografií.

Příjemnou změnou a novinkou byly tvořivé taneční dílny, kterých se účastnily děti z řad účinkujících, pod vedením zkušených pedagožek.

Výsledky dílen byly představeny v krásném prostředí refektáře GASK (bývalá jezuitská kolej).

Dva přehlídkové včery, které se konaly v Městském Tylově divadle, přinesly k vidění mnoho inspirace, talentu, krásy pohybu, pedagogické i interpretační zručnosti a umu.

Nejsilnější zastoupení měla věková skupina 10 – 12 let, do které patřily i naše dívky s choreografií ,,Za rozbřesku,, - hudba B. Martinů.

Porota velkou chválou ohodnotila jejich vystoupení.

Zazněla slova jako: ,,přirozenost, opravdovost, technická připravenost...,,- tančí:Elen Benešová, Natálie Matiková, Anna Nováková, Terezie Kašová, Sabina Deaková, Klára Markofová, Alžběta Hrnková, Eliška Vokounová, Adéla Hloušková, Kateřina Vimrová, Kateřina Kleinerová, Aneta Vamberová.

Petra Blau

Několik fotografií z akce neleznete ve FOTOGALERII.