Jablonec nad Nisou Tanec tanec 2014

24. - 27.10.2013

Celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých

Každoroční setkání tanečníků Tanec, tanec… 2014 se letos uskutečnilo od 24. – 27. října na několika místech v Jablonci nad Nisou:

městská radnice (slavnostní přivítaní všech účastníků přehlídky)

Eurocentrum (taneční semináře pod vedením zkušených lektorů, rozborové semináře pod vedením odborné poroty a koncert skupiny J.A.R.)

Městské divadlo v Jablonci nad Nisou (dva programové bloky)

Také letos byla přehlídka rozdělena do dvou přehlídkových večerů, ve kterých se představilo celkem 16 choreografií.

Proti loňskému roku byl počet nominovaných choreografií opět zvýšen a z krajských kol byly vybrány jak přímé postupy, tak i návrhy na postup. (za náš kraj ,,V tichu noci,, ZŠ a ZUŠ K.Vary a ,,100% Elastan,, ZUŠ Chodov).

Hlavními mezinárodními hosty letošní přehlídky byli tanečníci z Chorvatska, kteří zahájili sobotní přehlídkový večer s choreografií ,,San bijele noci / Sen bílé noci,, a taneční soubor z Belgie, který se ujal zahájení večera následujícího a představil choreografii Dance is Art / Tanec je umění.

Závěrečné pondělní vystoupení patřilo souboru NoTa Plzeň, který v loňském roce obdržel prestižní Cenu města tance 2013 a my měli možnost shlédnout choreografii ,,Ženské otázky,, - výsledek rezidenčního pobytu, který byl s tímto oceněním spojen.

V letošním roce tuto cenu získal TS ZUŠ Klapkova Praha pod vedení Mirky Eliášové.

Malý soubor ZŠ a ZUŠ měl v Jablonci premiéru, patřil mezi nejmladší účastníky přehlídky, který statečně zahájil první programový blok.

Zatančil, velmi zaujal a překvapil svou energií, technickou připraveností a tanečností.

Díky patří Kateřině Nevšímalové, Nikole Nevšímalové, Andree Malúšové, Karolíně Husákové, Karolíně Hankové a Kristýně Košlerové.

Petra Blau

Několik fotografií z akce neleznete ve FOTOGALERII.